Díjkiosztón jártunk

Díjkiosztón jártunk
Iskolánk nyolc tanulójával a „Láss! Keress! Kutass!” természettudományos online verseny  ünnepélyes díjkiosztóján vettünk részt 2019. szeptember 27-én Salgótarjánban a PEGAZUS Élményközpontban.
A program keretében először Pálinkás Sándorné, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat elnöke köszöntötte a jelenlévő diákokat és a kísérő pedagógusokat, majd gitárzenével kísért irodalmi műsort hallhattunk a Zenthe Ferenc Színház tagjainak közreműködésével. Ezt követően Nyerges Gyula projektmenedzser beszélt a „Láss! Keress! Kutass!” online vetélkedő céljáról és eredményeiről.  A díjakat Juhászné Kincses Helén, a TIT igazgatója adta át. Minden tanulónk emléklapot és színházjegyet kapott, iskolánk közössége pedig egy elismerő oklevélben és egy földrajzi témájú Sapientino oktatójátékban részesült.
Az ünnepség után a díjazottaknak alkalmuk volt az élményközpont kínálta érdekes lehetőségek kipróbálására: VR-szemüveg segítségével játszottak egy kiskutyával, majd a világegyetem bolygóit ismerhették meg. A miniplanetáriumban a fény jelentőségéről hallhattunk egy rövid előadást, majd a tükörteremben optikai csalódás áldozatai lehettünk. Szimulátorok segítségével mozdonyvezetőként, versenyutó sofőrjeként és repülőgép pilótájaként is kipróbálhatták magukat a gyerekek. Reméljük, hogy még többször lesz alkalmunk az élményközpontba látogatni és a természettudományos ismereteket interaktív módon magunkba szívni.
Köszönöm iskolánk tanulóinak a versenyen való aktív részvételt, kollégáimnak pedig az online vetélkedőn való közreműködés biztosítását!
Nagy Piroska
 igazgató

További képek a képre kattintva tekinthető meg.

 
 
 • DSCF6715 (Medium).JPG
 • DSCF6716 (Medium).JPG
 • DSCF6718 (Medium).JPG
 • DSCF6719 (Medium).JPG
 • DSCF6720 (Medium).JPG
 • DSCF6721 (Medium).JPG
 • DSCF6722 (Medium).JPG
 • DSCF6723 (Medium).JPG
 • DSCF6724 (Medium).JPG
 • DSCF6726 (Medium).JPG
 • DSCF6729 (Medium).JPG
© 2017 II.János Pál Pápa Katolikus Óvoda és Általános Iskola

II. János Pál Katolikus Óvoda és Általános Iskola | 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 1 | Tel: 32/418-082 | E-mail: titkarsag.bterenye@ekif-vac.hu | OM: 201509 

A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.