Emlékezés névadónkra Szent II. János Pál Pápára

Iskolánk közössége minden tanévben programsorozat keretében emlékezik Szent II. János Pál pápára, iskolánk névadójára. A II. János Pál Pápa Napok versenyi és rendezvényei idén a kialakult egészségügyi helyzet miatt elmaradtak. Így honlapunkon keresztül keresünk alkalmat arra, hogy emlékezzünk az ifjúság pápájára születésének 100. évfordulója alkalmából.
Névadónk a Krakkótól nem messze fekvő lengyel kisvárosban, Wadowicében 1920. május 18-án született Karol Wojtyła néven. Szülei mélyen hívő katolikusok voltak, akik szerető gondoskodással vették körül a fiukat. Karol Wojtyla mélyen vallásos volt, a költészet és a színház érdekelte leginkább, az egyetemen irodalmat tanult, színészkedett és rendezett. Egyrészről mély érdeklődést tanúsított a költészet, az irodalom, az emberiség tanulmányozása iránt. Másrészről viszont szerette Istent, így egy napon döntenie kellett. Végül sem író, sem színész, sem professzor nem lett, hanem a papi hivatást választotta.
II. János Pált 1978. október 16-án választották pápává. Pápai tevékenységét végigkísérte a népek és vallások közti egyetértés elősegítése. A béke híve volt, többször felemelte szavát a háborúk ellen. Sohasem tagadta meg gyökereit: lengyel hazája iránti szeretetét, a népi hagyományokban gyökerező Mária-tiszteletet. Nevezték az ifjúság, a hit pápájának és utazó szentatyának is.  Igyekezetét, szavait és gesztusait úgy tűnik, leginkább a fiatalok értették meg. Az ő igazságkeresési vágyuk egybe esett II. János Pál „világjavító” igyekezetével. ,,Sosem csalatkoztam a fiatalokban. A ti kezeteken van az egyház és a világ jövője. Köszönöm, hogy vállaljátok ennek felelősségét” – üzente nekik nem egyszer.
Életútjával jó példa a mai fiatalság és mindannyiunk számára.
II. János Pál pápa szentté avatására 2014. április 27-én, az Isteni irgalmasság vasárnapján került sor.
Születésének centenáriumi ünnepén gondoljunk hálával és imával névadónkra!
Vezetőség
 • DSCF6715 (Medium).JPG
 • DSCF6716 (Medium).JPG
 • DSCF6718 (Medium).JPG
 • DSCF6719 (Medium).JPG
 • DSCF6720 (Medium).JPG
 • DSCF6721 (Medium).JPG
 • DSCF6722 (Medium).JPG
 • DSCF6723 (Medium).JPG
 • DSCF6724 (Medium).JPG
 • DSCF6726 (Medium).JPG
 • DSCF6729 (Medium).JPG
© 2017 II.János Pál Pápa Katolikus Óvoda és Általános Iskola

II. János Pál Katolikus Óvoda és Általános Iskola | 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 1 | Tel: 32/418-082 | E-mail: titkarsag.bterenye@ekif-vac.hu | OM: 201509 

A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.