Karácsony az óvodában

„Újra itt a szép karácsony …”
A karácsony várás hangulata járja át a december hónap napjait óvodánkban. Közösen kezdtük el a készülődést. Minden csoport feldíszítette az adventi koszorúját, s a kész koszorút körbeülve meggyújtottuk az első gyertyát, s a táncoló gyertyalángnál felidéztük a már tanult énekeket, verseket. Az elkövetkező hetekben egyre több gyertyaláng égett, s mi is újabb és újabb dalokat, verseket mondogattunk. Templomunkban is nagycsoportosaink gyújtották meg az adventi koszorú második gyertyáját.
Az ünnep előtti napokban ünnepi díszbe öltöztettük az óvodát.Beszélgettünk róla, ki miért várja az ünnepet, s mivel szeretne örömöt szerezni szüleinek.
Minden csoportban mézeskalácsot sütöttünk, a sülő mézeskalácsok fahéjillata lengte be az óvodát.
Az Adventi Ünnepkört közös Karácsonyi műsor zárta le. Délután a szülőkkel együtt ünnepeltünk, melynek az székhelyiskolánk feldíszített tornaterme adott helyet. Óvodánk minden csoportja kis műsorral kedveskedett a vendégeknek. Nagycsoportosaink a Napsugár csoport Betlehemes műsorral idézte fel Jézus születésének történetét. Az ünnepek, hagyományok az összetartozás érzését erősítik, a közösséget éltetik.
 
„Újra itt a szép karácsony szikrázik minden, hópihe száll
Csengő szól és gyertya lobban, ünnepek ünnepe itt vagy már.
Jézus Krisztus hála néked, Isten fia, megtartó
Értünk jöttél el a Földre, terád várunk megváltó.”
Molnárné Jakab Mária
tagintézmény-vezető
 
 
 
 
 • DSCF6715 (Medium).JPG
 • DSCF6716 (Medium).JPG
 • DSCF6718 (Medium).JPG
 • DSCF6719 (Medium).JPG
 • DSCF6720 (Medium).JPG
 • DSCF6721 (Medium).JPG
 • DSCF6722 (Medium).JPG
 • DSCF6723 (Medium).JPG
 • DSCF6724 (Medium).JPG
 • DSCF6726 (Medium).JPG
 • DSCF6729 (Medium).JPG
© 2017 II.János Pál Pápa Katolikus Óvoda és Általános Iskola

II. János Pál Katolikus Óvoda és Általános Iskola | 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 1 | Tel: 32/418-082 | E-mail: titkarsag.bterenye@ekif-vac.hu | OM: 201509 

A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.