Egy lépéssel közelebb az Úrhoz…

A 3. osztályos diákjaink minden tanévben elérkeznek életük egyik nagy eseményéhez: ekkor járulhatnak ugyanis először az Oltáriszentség vételéhez és részesülhetnek a bűnbánat szentségében is.


 

A tanulók a kellő hitbeli ismereteket a hittanórákon elsajátítják, rendszeresen járnak szentmisére, és szívükben vágyáldozással készülnek a szentség vételére. Az adventi időszak vasárnapjain megtörtént a leendő elsőáldozók templomi bemutatása. Advent 2. vasárnapján a nagybátonyi, 3. vasárnapján a kisterenyei és 4. vasárnap a maconkai templomban ismerhette meg a templomi közösség az elsőáldozásra készülő kisdiákokat. Saját egyházközségük tagjai előtt név szerint szólították a jelölteket. A plébánosuk kérdésére, mely szerint akarnak-e szorosabb kapcsolatba kerülni Krisztussal, a válaszuk az volt: „Akarunk.” Ezt követően az atyáktól megkapták homlokukra a jelet: a kis keresztet, amely Krisztus követésére való elkötelezettségüket mutatta.


 

A Szentháromságos egy Isten erősítse meg őket elhatározásukban, adja meg számukra a kegyelmet a szentségek vételéhez és további életükhöz!

Guruz Balázsné Kecskés Katalin

 • dscf0880.jpg
 • dscf0895.jpg
 • dscf0937.jpg
 • dscf0941.jpg
 • dscf0971.jpg
 • dscf0977.jpg
 • dscf1021.jpg
 • dscf1027.jpg
 • dscf1036.jpg
 • dscf1048.jpg
 • dscf1068.jpg
 • dscf1085.jpg
 • dscf1149.jpg
 • dscf1166.jpg
 • img_5488.jpg
© 2017 II.János Pál Pápa Katolikus Óvoda és Általános Iskola

II. János Pál Katolikus Óvoda és Általános Iskola | 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 1 | Tel: 32/418-082 | E-mail: titkarsag.bterenye@ekif-vac.hu | OM: 201509 

A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Részletes információ a sütikről Elfogadom