Nagymaroson jártunk 2015. tavasz

Iskolánkból 2015.05.16-án 44 tanuló és 8 felnőtt vett részt a Nagymarosi Ifjúsági Találkozón. 

A gyerekek jutalomként kapták ezt az utat, mert osztályukból ők vettek részt a tanév során a legtöbb szentmisén. Az útiköltséget az egyházmegye pályázatából, illetve az SZMK hozzájárulásából fedeztük.

 A találkozó mottója: „Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent.” A felnőttek e mottó jegyében hallgathattak előadásokat, a gyerekek pedig négy altáborban vettek részt a programokon. A Duna-parton csapatépítő játékokat játszottak. A délutáni szentmisét Böcskei László nagyváradi megyéspüspök celebrálta. A Gyerekmaros résztvevői a szokásos módon a felnőttektől külön vettek részt szentmisén, ahol két kislányunk ministránsként szolgált az oltárnál.

 Elmondhatjuk, hogy ebben az évben is nagyon szép élményekkel gazdagodva tértünk haza.
                                                                                                           Csurilla Józsefné

A gyerekek szavaival:

Gulya Balázs 4.b

Amikor odaértünk csoportokra bontottak minket. A csoportvezetőnk neve Isti és Emi volt. Kimentünk egy nagy rétre, ahol jót játszottunk és fogócskáztunk. A nagyok gitároztak és énekeltek. Volt szentségimádás is. Visszafelé a buszon elgurult a gyógyszerem. Igazából.

Jól éreztem magam. Máskor is szeretnék elmenni.

Kasza Nóra 4.b

Nagymaroson nagyon sok érdekes dolgot és játékot ismertem meg. A csoportvezetőm Nóri és Fanni volt. Én mosolygó nap voltam. Sok emberrel találkoztam. Sokan voltunk, örültem, hogy én is ott lehettem. Nagyon jól éreztem magam.

Balog Balázs 4.b

Amikor Nagymaroson voltunk, sokat játszottunk. Befogtak gitározni is. Délután volt mise is. A mise után átmentünk a nagyok miséjére, aztán elindultunk haza. Jól éreztem magam.

Danyi Sára 2.b

Délelőtt sokat játszottunk. Zorán, a csoportvezetőnk a nyakába vett, és odaszaladt velem, ahol letelepedtünk. A misén Flórával együtt ministráltunk.

Berta Flóra 2.b

Nagymaroson nagyon jó lenni. Bevallom, szeretek ott lenni. Azt mondják, hogy azért megyünk oda, hogy tiszta legyen a szívünk.

Guruz Benedek 2.b

Már többször is voltam itt. Az tetszett, hogy megint találkoztam a barátommal.

Borsos András 2.b

Nekem a mise és a szentségimádás tetszett a legjobban, főleg amikor gitároztak.

Kecskés Benedek 2.b

Az tetszett nekem, hogy kint voltunk, és csapatokban sokat játszottunk.

Nagy Áron 2.a

Az iskolából Nagymaroson jártunk. Amikor odaértünk, kaptunk mosolygós kiflit. Jött két nagyon híres ember, az egyik Lengyelországból, a másik 9000-10000 km-ről. Délután mentünk a gyerekek miséjére, innen pedig a nagymisére.

Kupcsik Marcell 2.a

Nagymaroson voltunk a Duna-parton is. Ott csoportokra osztottak minket, és úgy játszottunk, és tanultunk énekeket is. Voltunk szentségimádáson és szentmisén is. Jól éreztük magunkat.

Gulya Dorina 2.a

Nagymaroson kedvesek voltak a csoportvezetők. Zsuzsinak, Petinek és Nándinak hívták őket. Voltunk a kistemplomban és a nagytemplomban is. Tanultunk sok éneket. Én jól éreztem magam.

Katona Péter 3. osztály

Amikor odaértünk, a csoportvezetők névtáblát és karszalagot adtak. A Duna-partra mentünk sétálni, eközben dalokat énekeltünk, hogy kevésbé legyen fárasztó az út. Aztán elmentünk egy parkba, ahol jót játszottunk. Végül egy szentmisével zártuk a találkozót.

Gritz Bernadett 3. osztály

Nagyon tetszett Nagymaros. Azért is, mert láttuk a Dunát, meg egy szép szentmisén is részt vehettünk. Nagyon tetszettek a játékok is, amiket játszottunk. Jól éreztem magam, máskor is szívesen elmennék.

Berta Lili 4. a osztály

2015. május 16-án Nagymaroson voltunk az Ifjúsági Találkozón. Mi, gyerekek a találkozó Gyermekmaros programján vettünk részt, ahol csoportokba osztottak minket.
Először megismerkedtünk a csoporttársainkkal, majd a Duna partjára sétáltunk. Sokat játszottunk, énekeltünk, imádkoztunk. Délben közösen harangoztunk, utána két atyánál gyónni lehetett. Délután gyermekmisén vettünk részt. Innen a felnőttek nagymiséjére mentünk, és közösen énekeltünk.        

A mise után elbúcsúztunk az új barátainktól és a nagyváradi püspök áldásával indultunk haza.

Nagyon jó volt ez a nap, mert Isten itt is velünk volt. Köszönjük ezt a szép napot!   

Kalmár Dávid 4. a osztály                                                                                                            

Iskolánk tanárai és tanulói május 16-án a Nagymarosi Ifjúsági Találkozón vettek részt. A gyerekek számára külön programmal készültek a szervezők.

A mi csoportunk az ismerkedés után lesétált a Duna partjára, ahol külföldi atyáknál lehetett gyónni. A vezetőink mosolygós kiflivel kínáltak és sok játékra, énekre megtanítottak bennünket. Együtt imádkoztunk, délben pedig harangoztunk. A gyermekmisén a pap a bűnről és a tisztaságról beszélt nekünk. A nagymisére is elvittek minket, ahol közösen énekeltünk a felnőttekkel.

Nagyon jól éreztem magam, mert Istennel tölthettem ezt a napot.                                                                                                           

Pécsvári Dávid  4.a osztály

Május 16-án rendezték m eg a Nagymarosi Ifjúsági Találkozót, ahová iskolánk tanulói és tanárai is ellátogattak.

A gyerekek és a felnőttek külön programon vehettek részt. Osztálytársaimmal a Gyerekmaros programon hasonló gondolkodású gyerekekkel ismerkedhettünk meg. Délelőtt a Duna partján  sokat játszottunk: ismerkedő játékot, halászfogót, „Kő,papír, ollót” és még sok mást. Ezután gyermekmisére mentünk, majd a felnőttek nagymiséjére, amit Böcskei László nagyváradi püspök tartott. Itt együtt énekeltek kicsik és nagyok. A hazafelé úton új élményeinkről meséltünk tanárainknak és társainknak.

Nagyon szép volt ez a nap, mert tiszta lett a lelkem. Köszönöm! 

 • dscf0880.jpg
 • dscf0895.jpg
 • dscf0937.jpg
 • dscf0941.jpg
 • dscf0971.jpg
 • dscf0977.jpg
 • dscf1021.jpg
 • dscf1027.jpg
 • dscf1036.jpg
 • dscf1048.jpg
 • dscf1068.jpg
 • dscf1085.jpg
 • dscf1149.jpg
 • dscf1166.jpg
 • img_5488.jpg
© 2017 II.János Pál Pápa Katolikus Óvoda és Általános Iskola

II. János Pál Katolikus Óvoda és Általános Iskola | 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 1 | Tel: 32/418-082 | E-mail: titkarsag.bterenye@ekif-vac.hu | OM: 201509 

A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Részletes információ a sütikről Elfogadom