Elischer Boglárka sporteredményei

Elischer Boglárka vagyok. Kedvenc sportom a pingpong.

Ebben az évben töltöm a 13. életévemet. Amikor elkezdtem pingpongozni, 5 és  fél éves voltam. Bátyáimmal együtt elmentünk egy toborzóra, amit a VASK (városi asztaliteniszező klub) rendezett Kövendi Józsi bácsival az élen. Ő volt az, aki felfedezte, hogy jó érzékem van a sportághoz. Járni kezdtem hozzá edzésekre. Már az első órákon kiderült, hogy milyen jó a labdaérzékem. Jól tudtam adogatni, ami akkor még egy gyakorlatlan kislány esetében példanélküli volt. Hosszú edzések sora következett. Meg kellett tanulnom technikailag is jól ütnöm a labdát. A helyes ütőfogással kezdtük, utána a tenyeres és a fonák adogatás következett, később a pörgetéssel folytattuk. Természetesen a helyes testtartás is fontos, miközben ütjük a labdát. Amikor már nagyjából minden jól ment, elindulhattam az első versenyen, melyre 2009 májusában került sor Szendehelyen. Nem kis meglepetésre kupát nyertem, és első lettem a korosztályomban. Ezen a sikeren nagyon felbuzdultam.  Mindig úgy készültem fel versenyeimre, hogy a sportágban sikereket érjek el. Kövendi József edzővel 6 és fél éven át javarészt területi, megyei versenyeken vettem részt. Amit csak lehetett, megnyertem. Józsi bácsi betegsége miatt megszakadt a kapcsolatom a bátonyterenyei csapattal. Egy éve Szécsénybe járok heti 3 alkalommal edzésre Salamon Istvánhoz. A szécsényi csapat tagjaként nem egy alkalommal országos versenyeken is részt vettem. Ranglistára is felkerültem. Jelenleg 29. helyen vagyok újonc kategóriában. Budapesten országos versenyen érmet és kupát is nyertem. Eddigi sportteljesítményemre ezt tette fel a koronát.

De még nagy- nagy léptekkel haladok előre. Hiszen szeretem csinálni!